Останати спортови

komisarova123-годишната руска акробатска скијачка Марија Комисарова,  која доживеа тешка несреќа на Зимски олимписки игри во Сочи останала парализирана од половината надолу.

Повеќе...

Германскиот автомобилски возач Михаел Шумахер останува во кома и покрај напорите на лекарите да го вратат во свест - пишува „BgNews“.

Повеќе...

ligeti.1Американскиот скијач Тед Лигети го освои златниот медал во велеслалом, триумфирајќи на денешната трка на ЗОИ во Сочи со вкупно време од 2:45.29 минути.

Французинот Стив Мисилије го освои сребрениот медал, додека бронзата му припадна на неговиот сонародник Алексис Пинтуро.

Повеќе...

rusija.eХокеарите на Русија го претрпеа најголемото разочарување на Игрите во Сочи, откако во четврфиналето загубија од Финска со 3-1.

Повеќе...

svindal.1Норвешкиот скијач Аксел Лунд Свиндал ги заврши настапите на Зимските олимписки игри во Сочи поради проблеми со алергија, но и поради замор.

Повеќе...

pljusenko.01Олимпискиот вицешампион, Евгениј Плушченко, поради повреда се повлече од 22-те Зимски олимписки игри и објави крај на кариерата.

Повеќе...

kolarovska malaВо дисциплината десет километри нордиско скијање својот дебитански настап на Зимските Олимписки игри во Сочи го имаше Марија Колароска, која го освои препоследното место.

Повеќе...

Lizgacka.kinaФиналето во брзото женско лизгање на Зимските олимписки игри во Сочи се претвори во вистинско изненадување и тоа на само неколку моменти пред крајот.

Повеќе...

libanke.3Разголенoто видео од либанската олимписка скијачка Џеки Шамун предизвикаа скандал во нејзината татковина.

Повеќе...

Norv.soci.1Меѓу најсекси натпреварувачите на Олимписките игри во Сочи се наоѓа и норвешката сноубордерка Силја Норендал.

Tокму оваа е девојка за која полудеа американските и британските медиуми, нарекувајќи ја најсекси спортистката на овие Зимски олимписки игри.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа