Останати спортови

odbojka-mОдбојкарите на Русија го освоија златниот медал на Европското првенство во одбојка, откако во финалето во „Паркен Арена“ во Копенхаген ја совладаа Италија со 3:1 во сетови.

Повеќе...

fatel thumbАктуелниот шампион во Формула 1, Себастијан Фетел, ја освои главната награда во Големата трка на Белгија, што се возеше на патеката „Спа Франкоршамп“.

Повеќе...

redbull-thumbФернандо Алонсо оствари најдобро време на претпладневниот тренинг на патеката "Спа-Франкоршамп" во пресрет на трката за Големата награда на Белгија.

Повеќе...

isan.1Русинката Јелена Исинбаева по трет пат во кариерата стана светска шампионка во скок со стап, откако во Москва прескокна 4.89 метри.

Повеќе...

darya.klishinaНа Светското првенство во атлетика кое се одржува во Москва најинтересна за јавноста и медиумите засега е убавата руска скокачка во далечина Дарија Клишина, не поради нејзиниот успех, туку поради нејзината убавина.

Повеќе...

Balkansko.prvenstvo.vo.odbojka.2013medaliОдбојкарските двојки Динова/Ангелова од Бугарија, во женска конкуренција и Николиќ/Киковиќ од Србија, во машка конкуренција, ги освоија првите места на Балканското сениорско првенство во одбојка на песок „Скопје 2013“, што во изминативе три дена се одржуваше на игралиштата на Градската плажа „Парк“.

Повеќе...

running track.jpg thumbНа 66-то издание на Балканското Првенство во атлетика за сениори кое денеска и утре се одржува во Стара Загора, Бугарија за Македонија ќе настапат 15 атлетичари во двете конкуренции.

Повеќе...

skopje.odbojkaОд 25-ти до 27 јули 2013 година на двата терени на песок при Градска Плажа „Парк“, во организација на Град Скопје и Одбојкарската Федерација на Македонија, ќе биде организирано три дневно Балканско сениорско првенство во одбојка на песок во машка и женска конкуренција „Скопје 2013“.

Повеќе...

trkaci.1 thumbЕдни од најбрзите спринтери на планетава но и поранешeн сопственик на светскиот рекорд на 100 метри, Асафа Пауел и Тајсон Геј деновиве паднаа на допинг тестовите кои биле извршени врз нив.

Повеќе...

majstori-na-svojot-zanaet-thumbРоналдињо и Коби, секој мајстор на својот занает. 

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа