Останати спортови

neverojaten-poteg-thumbФранцузинот Квентин Робинот можеби го направи еден од најдобрите потези во историјата на пинг-понг спортот.

Повеќе...

super-bowl-13-thumbВо 47-то финале на NFL (Американската фудбалска лига) Балтимор ги победија фаворизираните Сан Франциско, во многу интересен натпревар.

Повеќе...

rsz_simonМакедонскиот јуниорски карате репрезентативец Симон Антиќ освои бронзен медал на Светскиот куп кој се одржува во Атина.

Повеќе...

kk-gjorce-petrov-jagodina-thumbИзминатиот викенд, на Меѓународниот турнир „Златни Чуран 2012“ кој се одржа во  Јагодина, Србија учествуваа над 370 натпреварувачи меѓу кои и каратистите на Карате Клуб Ѓорче Петров.

Повеќе...

vaterpolo-mkd-2-thumbВатерполо репрезентацијата на Македонија ќе игра во Групата Б од Светската Лига заедно со Германија, Шпанија и Србија, соопшти светската пливачка федерација ФИНА.

Повеќе...

 

mondano-basket-thumbСпортскиот центар "МОНДАНО" се наоѓа во склоп на гимназијата Јосип Броз Тито, во центарот на градот Скопје на улица “Димитрија Чуповски “бб

 

Повеќе...

zofia-meda-thumbЗофиа Носети-Клепачка, полската едриличарка која освои бронзен медал на Олимпијадата во Лондон, ќе го продаде својот медал, а парите ќе ги донира за лечење на петгодишната Зузиа која боледува од цистична фиброза. Зофиа вети уште пред почетокот на Олимпијадата дека доколку освои медал, тој ќе го искористи за нејзиното лекување.

Повеќе...

usein-bolt-thumbЈамајканецот Усеин Болт освои златен медал на 200 метри во Лондон и стана првиот човек во историјата на Олимписките игри кој успеал да ги одбрани титулите на 100 и 200 метри.

Повеќе...

harting-hulk-thumbРоберт Хартинг го освои златниот медал во фрлање диск на Олимписките игри, а потоа започна вистинското шоу. Најпрво го искина својот дрес, а потоа трчаше три круга околу стадионот и скокаше преку пречките поставени на патеката. 

Повеќе...

olimpijada-thumbОлимпијадата во Лондон ќе биде во „минус“, кога ќе се споредат големите вложувања во изградбата на објектите и бројот на туристи кој е три пати помал од она што се очекување, изјавуваат стручњаците.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа