Останати спортови

meklafi-thumbЕдна од најневеројатните приказни на Олимписките игри ја напиша Таофик Махлуфи. Вчера тој беше избркан од игрите, а денес освои злато на трката на 1500 метри.

Повеќе...

sad-thumbАмериканската пливачка репрезентација освои златен медал на 4х100 метри мешано, а Мајкл Фелпс ја заврши кариерата со 18-то олимписко злато.

Повеќе...

usein-bolt-thumbУсеин Болт во трката на сто метри со минимален труд се избори за пласман во полуфиналето. Јамајканецот се штедеше и ги криеше своите адути. Помина последен со најслабо време.

Повеќе...

dobriot-covek-thumb„Се натпреваруваа 84 држави, сега се 204. Нивото на перформанси е на неколку скалила погоре од порано. Помислив дека е време да се направи нешто за оние кои се за нијанса послаби од најдобрите“

 

Повеќе...

makedonija.jpg-500Референцата ПЈРМ, постојано е мета на забуни. На Олимписките игри кои се одржуваат во Лондон, земјата ни е претставена како Поранешна Република Македонија.

Повеќе...

oi-thumbДодека добар дел гледале и со нетрпение го очекувале отворањето, други биле во сладок сон. Добар материјал за квалитетна реклама. Режисери, може.

Повеќе...

makedonija-oi-thumbМожеме да играме на карта „не сме само ние и Лихтенштајн нема“, ама срамота е. За разлика од нас, Сан Марино може да се пофали со олимписка норма. 

Повеќе...

blerinaseferi-thumbМалиот сафир - Блерина, е балкански шапмион во џудо. Таа во Бугарија пред еден месец освои златен медал на Балканското првенство, но иако ја бараат да се бори под германско знаме, таа вели дека единствено сака да ја претставува Македонија.

Повеќе...

andreas-trajkovski-thumbАндреас Трајковски е 19-годишен дански атлетичар со македонско потекло и тој вчера освои сребрен медал на светското јуниорско првенство во атлетика кое се одржува во Барселона.

Повеќе...

eric-the-eel-thumbЕрик Мусамбани светот го запозна во Сиднеј, на олимписките игри во 2000-та година. Пливачот на Екваторијална Гвинеја стекна планетарна популарност со своето пливање, а сега, ќе се појави и во Лондон.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа