stoilov-gol-thumbНашата репрезентација постигна многу голови на првите два натпревари. Меѓу нив имаше многу атрактивни и убави голови. Но тој што го постигна Стојанче Стоилов против Чиле, беше можеби најдобар.

 

Свртен со грб, во пад, со популарната „штрауба“ постигна гол помеѓу нозете на голманот на репрезентацијата на Чиле. При тоа може да видите уште неколку голови на нашиот пикер.

ја сакам Македонија: тука
навивам за мојата репрезентација: тука

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа