Европската куќа на ракометот го објави распоредот за новата сезона во Лигата на шампионите.

Металург веќе во првото коло ќе го има најтешкиот натпревар во целата групна фаза, бидејќи гостува кај екипата на Монпелје, главниот фаворит во нашата група “Д“.

Сите десет натпревари ќе се одиграат во 2017 година.

Еве како се распоредени сите натпревари на РК Металург во групната фаза:

Коло 01, 13.-17.09.2017: Монпелје - Металург

Коло 02, 20.-24.09.2017: Металург - Бешикташ

Коло 03, 27.09.-01.10.2017: Металург - Квалификант

Коло 04, 04.-08.10.2017: Мотор Запорожје - Металург

Коло 05, 11.-15.10.2017: Чеховски Медведи - Металург

Коло 06, 01.-05.11.2017: Металург - Чеховски Медведи

Коло 07, 08.-12.11.2017: Металург - Монпелје

Коло 08, 15.-19.11.2017: Бешикташ - Металург

Коло 09, 22.-26.11.2017: Металург - Мотор Запорожје

Коло 10, 29.11.-03.12.2017: Квалификант - Металург

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа