Германија во второто коло од главната фаза загуби од Данска со 26-25, неизвесно беше до последните секунди од натпреварот, па жарот и борбата беше на највисоко ниво.

Новото засилување во редовите на актеулниот европски шампион Руне Дамке го направи потегот на натпреварот.

Не се работи за атративен гол, напротив се работи за пожртвувана одбрана со која спречи Данска предвреме да се радува на победата.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа