Првиот голман на македонската репрезентација, Борко Ристовски се обрати до македонската јавност и испрати порака до сите навивачи, кои во претходните две недели го бодреа тимот на Европското првенство (ЕП) во Загреб.

Искусниот чувар на мрежата им се заблагодари на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), докторскиот тим и целата логистика која беше заедно со екипата во Загреб и Вараждин.

Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа