Ракометарите по Европското првенство се разделија од репрезентациите и се насочија кон клупските настапи, а интересен момент ни доаѓа од Германија, поточно од Ратинген, тимот на Ацо Јоновски, каде колегите по натпревар „грмат“ и ја пејат популарната песна „Излези момче“.

Навивачката химна на македонската „Фаланга“ стана хит на Европското првенство.

Колегите на Јоновски беа во посета на големото ракометно натпреварување и се заљубија во македонските навивачи, а како што изгледа - песната им влегла под кожа.

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа