Ракомет

makedonija.slaviСениорската машка ракометна репрезентација денеска ги почнува настапите во втората фаза на Европското Првенство во Хрватска. Прв противник за избраниците на Раул Гонзалез е селекцијата на Шпанија.

Повеќе...

vujovik.20208Иако поминаа неколку дена од натпреварот со Германија, Веселин Вујовиќ, селекторот на Словенија, не може да се помири со „кражбата“, со која тој инеговите ракометари се соочија во завршницата.

Повеќе...

vujovik.20Веселин Вујовиќ по поразот на неговата Словенија од Данска со 31-28 знае дека словенската селекција од последниот Мундијал е скоро без шанси за полуфинале.

Повеќе...

makedonija-navivacЕвропската ракометна федерација денеска ги објави термините во кои ќе се игра во втората фаза, во вараждинската група 2.

Повеќе...

mk.germanijaТретиот натпревар за Македонија на Европското првенство (ЕП) за нас донесе реми и освоен 1 бод,  што значи историско прво место по првите три меча.

Повеќе...

makedonija.774Двајца македонски ракометари се најдоа меѓу десетте најдобри стрелци по првите две кола од групната фаза на Европското првенство.

Повеќе...

nasi.15Македонија и Црна Гора никогаш не се сретнале меѓусебе на официјален натпревар, ниту во квалификациите ниту на завршен турнир иако вкупно шест пати сме играле против Црногорците со одличен скор од четири победи и само еден пораз, со едно реми во ноември 2015 година.

Повеќе...

hrvatska.719-годишната Матеа Плетиковиќ е една од најталентираните хрватски ракометарки, но покрај со својот талент, таа плени и со својата убавина.

Повеќе...

proslava-mkdКапитенот Кире Лазаров после натпреварот против Словенија од кој со победа си замина Македонија 25:24 (11:11) и се заблагодари на публиката и македонските фанови за кои кажа дека биле клучни за победата.

Повеќе...

aron.8Шпекулациите околу трансферот на Арон Палмарсон завршија - Исланѓанецот ќе го облече дресот на Барселона по потпишувањето на договорот со овој клуб, што ќе биде со важност до 2021 година.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа