Ракомет

manaskov-berberВо македонскиот табор очигледно владее одлична атмосфера пред мечот со Шпанија вечерва во Мец. По ремито на Словенија и Тунис вчера попладне, нема повеќе притисок и поопуштено ќе ги дочекаме следните два натпревари со Шпанија и Исланд.

Повеќе...

mirkulovski.filipРепрезентацијата на Македонија вечерва во 20:45 часот ќе ги одмери силите со селекцијата на Ангола, па иако нашата селекција ја има улогата на фаворит, нашиот бег Филип Миркуловски побара од своите соиграчи да се настапи внимантелно и да го следиме примерот на Словенија која ја растури селекцијата од Африка со брзи контри преку крилата.

Повеќе...

ivan.22Македонскиот првак Вардар вечерва гостува кај Загреб во петтото коло од групната фаза од Лигата на шампионите.

Повеќе...

francija.22Ракометарите на Данска ја сопреа доминацијата на Франција и во големото финале на ракометниот турир на Олимписките игри во Рио де Жанеиро славеа со 28:26 (16:14).

Повеќе...

danski.rДанските ракометарки на Holstebra играа против руските ракометарки на Lada, при што ги победија  го освоија EHF купот.

Повеќе...

corvar.17Поранешниот долгогодишен селектор на Хрватската Ракометна репрезентација, Лино Червар, даде интереснo интервју за vecernji.hr.

Повеќе...

vardarki.23По натпреварот со Будуќност сите заслуги за победата ги однесе Амандин Лејно со своите 19 одбрани.

Повеќе...

Aleksander.LingardРакометарот на Сент Рафаел, Александер Лингард на фантастичен начин му донесе победа на својот тим над Монпелје (28-27). Тој погоди од центар и постигна неверојатен погодок каков ракометот не памети. 

Повеќе...

lackovik.05Блаженко Лацковиќ, хрватскиот ракометар кој ги брани боите на Вардар се сели во гермаснкиот бундеслигаш Кил каде доаѓа како замена за Кристијан Дисингер кој е повреден.

Повеќе...

stole.stoilovВардар жали за вчерашниот настан за кој се тврди дека биле вмешани и ракометари на клубот, се вели со соопштението од РК Вардар.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа