Ракомет

erevik-i.nacevskiРепрезентацијата на Норвешка заврши на 4.тото место и не успеа да стигне до медал на Европското првенство во Полска.

Повеќе...

norvay.30Синоќа   го објавивме последниот напад на дуелот Германија-Норвешкакаде по постигнување на победничкиот гол, Германците на теренот имаа неколку играчи повеќе.

Повеќе...

germanija.30Неизвесниот финиш во мечот меѓу Германија и Норвешка стана дополнително драматичен откако Норвежаните се пожалија на неправилност и доставија официјален протест до ЕХФ.

Повеќе...

norvayГерманија е првиот финалист на ракометното Европско првенство во Полска, откако по продолженија ја совлада Норвешка со 34:33 (27:27) во полуфиналето во Краков.

Повеќе...

croatia.polandРетко кој можеше да се обложи дека екипите на Данска и Франција ќе останат без полуфинале на Европското првенство во Полска, исто како и тоа дека Норвешка и Хрватска ќе ги освојата двете први позиции во групата каде извисија домаќинот Полска и актуелниот првак Франција.

Повеќе...

Esper.HansenМакедонската ракометна репрезентација денеска во 16. часот се среќава со Белорусија во својот последен натпревар од ЕП 2016 што од 15 јануари се одржува во Полска.

Повеќе...

25.02Во вториот натпревар од главната фаза на ЕП во Полска, во Краков македонската репрезентација ремизираше 31:31 против селекцијата на Норвешка.

Повеќе...

danska.spanijaРепрезентацијата на Данска е причината за првиот пораз на Шпанија на Европското ракометно првенство кое се одржува во Полска.

Повеќе...

kire.lazarov22Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, им ја честиташе победата на хрватските ракометари и порача дека ќе се потрудат да го подобрат впечатокот на следните два натпревари.

Повеќе...

helbig.21И вечерва од 20:30 часот истите германски судии (Гејпел и Хелбиг) ќе ја делат правдата (втор пат за нас на ЕП) против Хрватска во првиот натпревар од главната фаза во Краков.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа