Ракомет

mkd.srbijaНашата најсилна ракометна репрезентација вчера попладне се избори за влез во втората фаза на Европското првенство во Полска откако ремизираше со Србија 27:27 во третото коло од групната фаза.

Повеќе...

manaskov.heroj1Со голот на Дејан Манасков во последната секунда на мечот против Србија, Македонија се избори за реми и обезбеди пласман во втората фаза на ЕП во Полска.

Повеќе...

nikola.markovskiКружниот напаѓач на македонската репрезентација, Никола Марковски, нема да настапи против Србија во одлучувачкиот натпревар за пласман во следната фаза поради повреда.

Повеќе...

borko.lazarov18Поради вакви пораки вреди да се бориш и да ја сакаш својата држава и својот народ- напиша голманот Борко Ристовски објавувајќи порака од еден од своите најмлади фанови.

Повеќе...

makedonija.pribakРакометарот на македонската репрезентација кој вчера постигна три гола во драматичниот натпревар против Полска, Немања Прибак, истакна дека последната акција која можеше да ни донесе реми била вежбана акција на тренинзите.

Повеќе...

EHFOO.16Ирскиот коментатор Том О’Бранаган направи интересна анкета со македонските и француските ракометари од кои доби навистина забавни одговори.

Повеќе...

kire.lazarov1На претседателот Живко Мукаетов и останатите претставници на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), при регистрирањето во салата во Краков им биле понудени акредитации на коишто пишува ФИР Македонија и веднаш ги одбиле.

Повеќе...

metalurg.1Во рамките од 13. коло во машката македонска ВИП ракометна Суперлига Металург ја оправда фаворитската улога против Металург 2 со резултат 35:16 (17:6) во салата „Автокоманда“ пред 150. гледачи.

Повеќе...

cervarVideo.1Ракометниот клуб Металург го забележа вториот последователен пораз на натпреварите во Лигата на шампионите а најголема вина падна на почетничките грешки кои ги правеа младите ракометари на тимот од Автокоманда во одлучувачките моменти од мечот.

Повеќе...

mirk.fotoДенеска со почеток во 19.00 часот се игра македонското дерби во германската Бундеслига каде еден против друг ќе излезат на мегдан Филип Миркуловски и Ацо Јоноски.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа