Ракомет

nokor.1Францускиот шампион ПСЖ од следната сезона ќе биде посилен за Уве Генсхајмер, ракометар на Рајн Некар.

Повеќе...

sterbik.600Првиот голман на РК Вардар, Арпад Штербик се најде во идеалниот тим на СЕХА лигата за месец февруари.

Повеќе...

metalurg.skАктуелниот македонски шампион Металург Скопје на истекот од преодниот рок во своите редови доведе тројца нови ракометари.

Повеќе...

nikola.karНикола Карабатиќ е прогласен за најдобар ракометар во светот за 2014-та година во изборот на Меѓународниот ракометен сојуз (IHF) - пренесуваат странските медиуми.

Повеќе...

Металург  сезонава нема да биде дел ракометната Лига на шампиони бидејќи македонскиот шампион не може никако да го избегне последното место во А групата.

Повеќе...

cevrar.6Лино Червар веќе подолго време е во центарот на вниманието на хрватската јавност откако по Мундијалот во Катар и оставката на Славко Голужа стана еден од главните кандидати за селектор на националниот тим.

Повеќе...

celica.gПобедата на ППД Загреб над Ла Риоха во Лигата на шампионите беше освоена со неверојатниот гол на Душко Челица. Босанскиот репрезентативец погоди од голема далечина  а фактот што веќе има надминато 1,2 милиони посети на Јутјуб овој гол се смета за еден од најпопуларните во ова натпреварување. 

Повеќе...

karabatikj.1Ракометарот на француската репрезентација и играч на Барселона, Никола Карабатиќ ќе мора да биде дел од судска процесура поради наместени натпревари.

Повеќе...

metalurg.mkПретседателот на македонскиот ракометен шампион, Левче Китевски на денешната прес-конференција потврди дека клубот ќе го напуштат ресчиси сите ракометари...

Повеќе...

dzaro.6На разговор со Џаро за сараевскиот „Дневни аваз“ тој откри кој клуб е најголем местач, не само на Балканот, туку и во цела Европа, а една од темите беше и ракометниот Мундијал во Катар.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа