Ракомет

lino.600Актуелниот македонски ракометен селектор Ивица Обрван го оствари најголемиот успех на нашата репрезентација во историјата на Светските првенства, а по завршувањето на Мундијалот во Катар ja анализираше целта  игра на нашиот тим.

Повеќе...

katar.SPРакометната репрезентација на Полска заработи казна од страна на Интернационалната ракометна федерација (ИХФ) поради обвинувањата кои Полјаците ги кажаа по полуфиналниот натпревар на ракометното СП против Катар.

Повеќе...

katar.golmanДомаќинот на Светското првенство, ракометната репрезентација на Катар денеска во првиот полуфинален натпревар успеа да ја совлада селекцијата на Полска со 31:29 (16:13) и обезбедија пласман во финале.

Повеќе...

katar.200Светското првенство во ракомет што се одржува во Катар полека се приближува кој крајот но и кој најинтересните дуели. Денеска на програмата се дуелите од четвртфиналето, а победниците од тие натпревари ќе ги продолжат борбите за медалите.

Повеќе...

vugrinec.500Македонскиот репрезентативец Ренато Вугринец во следните пет месеци ќе настапува во катарскиот тим Лахвија.

Повеќе...

katar-sloРепрезентациите на Германија и Франција се пласираа во четвртфиналето на Светското првенство во ракомет во Катар додека Македонија е деветтата позиција како најдоброрангирана селекција што испадна во осминафиналето.

Повеќе...

mirk.01 Разочарување од вчерашниот пораз од Словенија не го криеше ниту Филип Миркуловски кој по натпреварот прокоментира дека можеби е време за генерациски промени во составот.

Повеќе...

mk.rkРакометната федерација на Македонија им вети награда од 60.000 евра на македонските ракометари доколку стигнеме во топ-8 на ова СП во Катар.

Повеќе...

vugi.novaДенеска во 16:30 часот Македонија и Словенија  ќе си ги одмерат силите во осминафиналната фаза од Светското првенство во ракомет во Катар.

Повеќе...

navivacki.09Македонската репрезентација во Катар го очекува утрешниот осминафинален натпревар против Словенија.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа