Ракомет

kire.l01Македонија вчера го претрпе првиот пораз на Мундијалот во Катар откако Хрватска славеше против избраниците на Ивица Обрван со 29:26 во директниот дуел за првото место во групата.

Повеќе...

lazarov.najavaВо претесен меч фаворизираната Хрватска ја победи Македонија во рамки на 4-то коло на Б групата на Светското ракометно првенство што се одржува во Катар.

Повеќе...

marko.baСелекторот на репрезентацијата на Босна и Херцеговина, Драган Марковиќ, не го криеше разочарувањето од поразот но и ја пофали нашата игра.

Повеќе...

orbvan.1Македонската репрезентација вчера ja совладаа репрезентацијата на Босна и Херцеговина (25:22) и обезбедија место во осмина-финалето на Мундијалот во Катар.

Повеќе...

iran.mkМакедонската ракометна репрезентација е на сигурен пат во осминафиналето на Мундијалот во Катар победувајќи го Иран 33-31 (19-17) во втората рунда од групната фаза.

Повеќе...

mk.rakometari- Релаксирано пред денешниот натпревар...фокусирани и свесни за важноста на двата бода против Иран... Вака пишува под фотографијата споделена на официјалната Фејсбук страна на македонскиот ракометен репрезентативец Кире Лазаров.

Повеќе...

pobeda.mkМакедонската ракометна репрезентација попладнево го совлада тимот на Тунис со убедливи 33-25. 

Повеќе...

firom.pokrivanje01Организаторот на СП во ракомет по реакцијата на сите во таборот на Македонија, ангажираше луѓе кои ја покрија кратенката БЈР и на автобусот сега пишува само Македонија.

Повеќе...

kire.lЗа време на подготовките за Мундијалот во Катар повреда заработи централниот бек Немања Прибак. Имено при еден дуел со капитенот Кире Лазаров добил удар со глава во лицето при што останал без предните заби.

Повеќе...

fudbal.dupkaОрганизаторите на Светското ракометно првенство во Катар објавија духовита реклама со цел да го популаризираат Мундијалот и да привлечат што повеќе внимание, овојпат на сметка на љубителите на фудбал.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа