Ракомет

Во 49. година од животот, по долго боледување почина легендата на македонскиот и битолскиот ракомет Боро Чурлевски.

Повеќе...

cevlar.01Лино Червар и натаму има волја да го води Металург, и покрај давеничката ситуација во која се наоѓа клубот оваа есен и вети дека ќе се врати во Скопје во февруари, под услов тој се уште да постои по завршувањето на Светското првенство во Катар.

Повеќе...

metalurg-thumbРакометарите не го сакаат Червар. Управата нема намера да попушти, Червар останува!

 

 

 

Повеќе...

stanic-thumbПо веста дека Станиќ го напушта Металург, веќе кружат информации за неговиот следен ангажман...

 

 

 

Повеќе...

euro.handbal1Домаќин на Европското првенство во ракомет за мажи во 2018-та година ќе биде Хрватска додека пак женското првенство ќе се одржи во Франција.

Повеќе...

darko.potpisМакедонскиот шампион Металург и официјално потпиша договор со суперталентираниот српски ракометар Дарко Ѓукиќ, кој игра на позицијата десно крило.

Повеќе...

sterbik-cuvarМакедонскиот ракометен вицешпампион Вардар вчера се засили со еден од најдобрите голмани во светот, Арпад Штербик.

Повеќе...

celvalr.mХрватскиот стратег на клупата на Металург, Лино Червар ги демантираше информациите за неговото заминување. Червар вели дека неговата изјава во последното интервју дадено за „Јутарњи лист“ е извадена од контекст.

Повеќе...

vardar.incident1На полувремето на дербито меѓу Металург и Вардар во Автокоманда еден од навивачите на домашниот клуб предизвика непотребен инцидент. Тој успеа да им избега на редарите, да влезе на паркетот и да се обиде пресмета со голманот Страхиња Милиќ.

Повеќе...

samsonenko-pres 1На прес-конференцијата во пресрет на првиот дерби натпревар од македонската Суперлига меѓу екипите на Вардар и Металург, Претседателот на “црвено-црните” Сергеј Самсоненко им се заблагодари на вардаровите навивачи за нивната голема подршка на дуелот со Флензбург.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа