Роџер Федерер го доигра натпреварот против Аргентинецот Федерико Делбонис на Мастерсот во Индијан Велс и извојува победа од 2-0, откако го доби тај-брекот во вториот сет со 8-6. Во третото коло светскиот рекет број еден ќе се сретне со Србинот Филип Крајиновиќ.

Првото големо изненадување го приреди Сем Квери од САД, откако го елиминира Германецот Миша Зверев во два сета (6-4, 7-5). Пласман во третото коло обезбедија Леонардо Мајер, кој во два сета го совлада Бемелманс од Белгија (6-4, 6-1).

Меѓу 32 најдобри на турнирот место обезбедија и Шпанците, Фелисијано Лопез и Давид Ферер, по победите над Ескобедо и Сандгрен.

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа