djokovik-federer-1

Ѓоковиќ губеше 0:2 во сетови, па изедначи. Спаси две меч топки во петиот сет на сервис од Федерер и победи - 6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5.

За него не постои невозможно. За четвртата грен слем титула, а прва во Њујорк во третото финале, тој ќе игра против Надал.

Исклучително добра игра прикажа и Федерер, кој игра како часовник, како во своите најдобри денови, но сепак, на другата страна се најде Ноле, Феникс... супермен.

Ова е мојата најголема победа годинава. Заостанував два сета. Ја убрзав својата игра, започнав да играм подобро и победив - изјави најдобриот светски тенисер по својот 20 триумф во 25 натпревар со Федерер.

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа