„Гугл“ веќе не ги крие способностите на камерите на новиот Pixel 2 уште при неговото претставување, но денес сподели фотографии направени со телефонот, кои се непреработени...

Како мало потсетување, Google Pixel 2 доаѓа со 12 мегапикселна камера со dual-LED блиц на задната страна и селфи камера од 8 мегапиксели.

Да ги погледнеме непреработените фотографии...

piksel01

piksel01

piksel01

piksel01

banerIscelitelMilenium