Хардвер

data-travКомпанијата „Кингстон Дигитал“ позната по производството на дата сториџ уреди денеска го претстави „Дата Травелер Мини“ 3.0 УСБ флеш диск, прв во светот опремен со голема брзина на пренос на податоци.

Повеќе...

playstation4-thumbШпекулациите кои се ширеа со месеци наназад, се исполнија. Вчера Sony ја објави четвртата верзија на својата конзола Playstation.

Повеќе...

google-glass-tmbКомпанијата Google го објави второто видео кое е најава за нејзиниот најнов возбудлив производ Google Glass, кој може да излезе во продажба и оваа година.

Повеќе...

mac-pro-thumbЛинијата на компјутерите Mac Pro од Apple, постепено ќе се повлекува од продажба во сите земји членки на ЕУ.

Повеќе...

crno-beli-tv-thumbПред некој ден пишувавме за новата генерација на телевизори, кои имаат неверојатни спецификации. Но англичаните на тоа гледаат со возбуда, бидејќи дел од нив, сè уште поседуваат телевизори со црно-бела снимка...

Повеќе...

tv-thumbИако се очекуваше на саемот во Лас Вегас Consumer Electronics Show, да доминираат смартфоните и таблетите, сепак неочекувано, најголемо внимание добија новите производи на телевизори.

 

Повеќе...

kingston-1tb-usb-thumbВодечката компанија за производство на USB стикови, Kingston, на саем презентираше USB со меморија од 1 терабајт.

Повеќе...

playstation-2-thumbОваа конзола излезе на пазарот во 2000-та година и од тогаш, па до денес, се продадени вкупно 150 милиони примероци од неа.

Повеќе...

wifi-pivo-thumbЕдноставен трик, како да ја зголемите „јачината“ на вашиот Wi-Fi сигнал за минимум од две цртки.

Повеќе...

gledanje-tv-thumbГенералното Собрание на ОН, го прогласи овој ден, како Светски ден на телевизијата, со намера државите од светот, своите програми да ги фокусираат на мир и сигурност.

 

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium