Хардвер

sony-samsung-thumbЈапонската компанија „Сони“ и јужнокорејски „Самсунг“ го прекинуваат договорот за испорака на LCD панели за јапонскиот произведувач.

Повеќе...

dell-xps-thumbDell го претстави XPS 14z, најтенкиот и комплетно опремен 14” лаптоп кој вклучува внатрешен оптички диск и дискретна графичка опција. Последен во серијата на тенки и моќни решенија од Dell, XPS 14z е идеален лаптоп за работа и забава.

Повеќе...

apple-logo-thumbЕпл и пет издавачки куќи се под истрага на Европската комисија за да се утврди дали имаат монопол на пазарот за е-книги.

Повеќе...

Полица и за внатрешни и надворешни аглиДома имате многу ќошиња? Ама навистина многу. И немате идеја како да ги искористите? А Ви треба простор... Ние Ви го нудиме следново решение и се прашуваме како досега не му текнало на некој.

Повеќе...

dellthumbDell во Македонија ги лансираше новите Inspiron R преносни компјутери (моделите N5110, N7110), чии клучни карактеристики вклучуваат променливи капаци од колекцијата SWITCH од Design Studio, што овозможува лесна и едноставна промена на надворешноста на компјутерот со само едно повлекување и еден клик.

 

Повеќе...

vostro-01Ултра тенкиот лаптоп на Дел, наречен Востро, отсега може да се најде и во нашите компјутерски продавници. Моделот Vostro V131 е дизајниран да овозможи сензационален стил и оптимална продуктивност за малите бизниси.

Повеќе...

dell-ultrsharp-thumbНа македонскиот пазар пристигна одличниот монитор на Dell – 23-инчниот UltraSharp U2312HM.. Стилскиот дизајн на новиот Dell UltraSharp монитор може да биде добредојден додаток на ентериерот на секој дом или канцеларија.

Повеќе...

uars-thumbОстатоците од сателитот на НАСА кој вчера падна на територијата на Канада пронајдени и во Пацификот, на брегот на Калифорнија.

Повеќе...

Сателитот UARS утрово падна на ЗемјатаСветските медиумски агенции известија дека НАСА го потврдила паѓањето на сателитот UARS (Upper Atmosphere Research Satellite) рано утринавa по наше време. Според НАСА сателитот се распаднал и најверојатно паднал на територијата на Канада.

Повеќе...

texas-supercomputerМожеби во Тексас навистина сè е поголемо, како што тексашаните сакаат да се фалат. Тексас универзитетот го направи најсилниот компјутер на светот, а во моментов се доработува за да излезе во јавноста до 2013 година.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium