Хардвер

Продолжете го траењето на батеријата на лаптопотКолку пати Ви се случило сред интересна статија, гола сцена на филм или сред допишување со потенцијалната нова девојка или дечко да Ви цркне батеријата на лаптопот. Со нервозата не можеме да Ви помогнеме, но можеме да Ви предложиме неколку начини како да ја избегнете и да го продолжите траењето на батеријата.

Повеќе...

Колку пати сте се изнервирале кога сте се обиделе да го ставите УСБ-то во конекторот, а тоа не сака да влезе од првиот обид бидејќи го држите наопаку? На Вашите нервози конечно им дојде крајот.
Производителот UltraTek реше да го разреше овој проблем засекогаш со својот нов УСБ конектор наречен Flipper. Во него может да го вметнете УСБ-то секогаш од првиот обид бидејќи не е важно дали го држите наопаку.
За разлика од сите други конектори кои имаат парче пластика од едната страна за да оневозможат вметнување на УСБ наопаку, Flipper има тенко парче пластика во средината на конекторот и токму затоа можете да го вметнете УСБ-то или кој било друг УСБ приклучок со првиот обид, без разлика на која страна го држите.
Генијално нели? Зошто досега не го направија ова?

УСБ конектор кој работи и од свете страниКолку пати сте се изнервирале кога сте се обиделе да го ставите УСБ-то во конекторот, а тоа не сака да влезе од првиот обид бидејќи го држите наопаку? На Вашите нервози конечно им дојде крајот. 

Повеќе...

Sony најави нов PSP за крајот на годинаваSony го најави пуштањето во продажба на новиот PlayStation Portable за крајот на оваа година, ветувајќи врвно гејмерско искуство.

Повеќе...

emoticon-keypad-thumbНе сме сигурни дека оваа тастатуричка ќе им помогне на MSN манијаците, но дефинитвно е добар поклон за роденден. 

Повеќе...

geforce-gtx580

Веќе со години наназад сме свесни за борбата за доминација на пазарот со графички процесори. Таа борба, иако остра, де факто се води помеѓу два производитела, кои што целат кон различни сегменти од пазарот

Повеќе...

Ова е најтенкиот сè-во-едно компјутер на светотLenovo IdeaCentre A320 е најтенкиот сè во едно компјутер во светот. Lenovo три години по ред ја држи оваа титула, но овогодинешниот модел има ѕверски перформанси.

Повеќе...

console-electricity-thumbНајпопуларните американски гејмерски конзоли, Playstation 3, Nintendo Wii и XBox, трошат струја исто колку што троши половина Македонија

Повеќе...

LCD монитор со дебелина од само 7,3 милиметриLG го претстави новиот LCD монитор со дебелина од само 7,3 милиметри. Оваа навидум невозможна конфигурација е изведена со тоа што повеќето електронски компоненти се сместени во основата на мониторот.

Повеќе...

Гласини за iPad 2Apple е омилена мета за шпекулации кога станува збор за нивните идни производи. На само неколку недели од очекуваното откривање на датумот на кој iPad 2 ќе биде достапен во продавниците, одредени детали се сè уште добро чувана тајна.

Повеќе...

Добро знаеме дека водата и студот не се
најдобрите пријатели на електронските
уреди, па ви нудиме неколку совети како да
ги заштитите вашите уреди во овој период
од годината.
Грижа за електронските уреди во зимаДобро знаеме дека водата и студот не се најдобрите пријатели на електронските уреди, па ви нудиме неколку совети како да ги заштитите вашите уреди во овој период од годината.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium