Интернет

fb.pay0911Американската компанија „Facebook“ ја одбра Велика Британија како прва држава по САД, за да ја лансира својата нова платежна услуга во чат апликацијата „Messenger“. Преку неа, локалните корисници ќе можат да испраќаат пари преку најобична порака.

Повеќе...

kamera.02Голем број славни личности но и деловни луѓе, вклучувајќи го и самиот Марк Цукерберг ја покриваат камерата на своите лаптопи. Како што стојат работите, не станува збор за обична параноја без причина.

Повеќе...

superzoom.27Во најновата верзија на апликацијата, Instagram додаде нова опција за камепара наречена Superzoom, но и нови сликички, потписи и филтри.

Повеќе...

badrabit.01Сајбер-напад со новиот вирус BadRabbit беше забележан во Украина и Русија. Голем број на институции се погодени – летовите на аеродромите во Одеса се одложени, а руските медиумски сајтови се блокирани.

Повеќе...

fb.17Најновата функција на социјалната мрежа Facebook е можноста да се вметне биографија како дел од профилот, со што „Фејсбук“ ќе стане директен конкурент на „Линкдин“.

Повеќе...

fb.1210Корисниците на социјалната мрежа Фејсбук во Европа вчера се пожалија дека не можат да пристапат до нивните сметки околу 18 часот.

Повеќе...

bitcoin.10Стотици од најпопуларните интернет сајтови се користат од страна на хакери, за да коваат криптовалути со ресурсите на уредите на корисниците без нивно знаење.

Повеќе...

fb-snooz.20Доколку имате пријатели кои ве спамираат со своите објави, но притоа не сакате да го исклучите следењето на таа личност, социјалната мрежа Фејсбук наскоро би можела да ви понуди ново решение.

Повеќе...

Pirat.19Еден од најпопуларните сајтови за споделување торенти, PirateBay, кој овозможува брз и сигурен пренос на големи датотеки и може да служи како индекс на торент-датотеки направи нов начин за заработка.

Повеќе...

net.10Facebook денеска го направи најзначајниот потег досега во насока на видеопазарот, промовирајќи го новиот производ „Watch“, кој им овозможува на корисниците да гледаат емисии од риалити шоуа до спорт во живо.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium