Интернет

WHATISMYMOVIE.21Тим на програмери од Универзитетот во Оулу, Финска, развиле веб страница која преставува агрегатор со база на филмови, каде секој корисник согласно описот на филмот може да го порнајде неговиот наслов.

Повеќе...

live.04Компанијата Facebook потврди дека live видео записите во иднина ќе се појавуваат на врвот на News Feed кај сите корисници со што ова може да значи целосно преправување на вашата почетна страница на оваа социјална мрежа.

Повеќе...

emocii.noviСоцијалната мрежа „Фејсбук“ денеска ги промовираше новите емотикони кои ќе му се придружат на познатиот „лајк“ за споделување различни емоции на одредени објави.

Повеќе...

facebook.messenger20Социјалната мрежа Фејсбук наводно планира да воведе новина на мобилна апликација за неговиот Месинџер, која нема многу да ги израдува корисниците.

Повеќе...

fejsbuk.videoFacebook опцијата наречена Live Video полека доаѓа до сите корисници ширум светот. Иако споменатата опција беше резервирана само за корисниците од Соединетите Американски Држави, јавните личности и сите корисници со верификуван профил деновиве таа е пуштена за широка употреба.

Повеќе...

Manage-Two.FacebookСоцијалната мрежа Фејсбук воведе нова опција, поддршка за повеќе профили, што засега е достапно само за сопствениците на Андроид паметни телефони.

Повеќе...

Facebook.accusedВо денешно време ретко кој нема профил на Facebook, но ретко и кој знае дека постои Facebook 2. Оваа компанија поседува и втора многу попрактична страна преку која можете многу полесно да комуницирате со пријателите. Станува збор за Messenger.com.

Повеќе...

Google.ProjectКомпанијата Гугл веќе е во фаза на тестирање на дронови кои ќе пренесуваат ултра брз интернет од 5G генерацијата.  Станува збор за интернет кој би бил и до 40 пати побрз од најбрзиот безжичен сервис во светот. Проектот кој се држел во тајност е наречен „Skybender“.

Повеќе...

Facebook.notifikacii1Сите имаме иаме проблем со пријатели на Facebook што постојано ни праќаат барање за игри но овие покани може да бидат многу иритирачки за оние што не сакаат да играат игри.

Повеќе...

translatory.uiMicrosoft пред три дена ја лансираше опцијата Skype Translator, која е достапна за сите корисници на Windows и автоматски прави превод на разговорите.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium