Мобилни

voda.telefonСмартфоните покрај правење на повици, SMS пораки и сурфање на интернет тие имаат и други функционалности кои ретко кој од нас ги знае а уште поретко ги користи.

Повеќе...

Mokase.06Сите ние знаеме дека футролите служат за заштита на смартфоните  и можеме да ги најдеме во различен облик, боја и материјали. Сепак футролата Mokase може да ви направи и кафе.

Повеќе...

nokno.fotografiran2Голем дел на најнови смартфони можат да прават пристојни фотографии со нормална светлина, но по зајдисонце сликите имаат многу „шум“, малку детали и не можат да се натпреваруваат со професионалните DSLR фотоапарати. Истражувачот од Google, Флориан Каинц сепак има иновативна идеја како да се елиминира оваа разлика.

Повеќе...

samsung.delovi22Новиот предводник на компанијата Самсунг во полето на мобилните телефони, Samsung Galaxy S8, е  малку поскап од својот претходник. Од агенцијата IHS Markit одлучиле да проверат што доведе до зголемување на цената на материјалите и кои компоненти всушност поскапеле.

Повеќе...

mi.620Компанијата Xiaomi вчера го претстави својот најнов предводник Xiaomi Mi 6 за време на настанот во Пекинг.

Повеќе...

nokia.9Оваа година Nokia предводена од HMD Global претстави три паметни телефони кои што имаат солиден хардвер и пристапна цена, а нивната продажба на глобалниот пазар започнува наскоро.

Повеќе...

samsung.0704Super AMOLED панелот кој го поседува новиот Galaxy S8 со резолуција 2960 x 1440 пиксели има најдобра осветленост од 1020 нити, покрива најширока палета на бои (113% DCI-P3 и 142% sRGB / Rec.709), има најниска рефлексивност, обезбедува висок контраст при амбиентална светлина и има најниска промена на осветленоста со промена на аголот на гледање - тврди компанијата DisplayMate.

Повеќе...

motorola.06Компанијата Мotorola веќе ја обнови серијата G за 2017 со смартфоните G5 и G5 Plus. Ова го поставува прашањето дали компанијата планира да го направи истото и за E3 од 2016, но според шпекулациите ова може да се очекува.

Повеќе...

mi.6Со оглед дека мал број на корисници го користат смартфонот за да снимаат во движење, повеќето производители на мобилни телефони не го зголемија значително бројот на мегапиксели во сензорите кои ги користат. Новиот Xiaomi Mi 6 сепак го менува овој тренд и се чини дека ќе претстави камера со цели 30 МР.

Повеќе...

galaxy.problemi31Доколку помисливте дека повторно станува збор за запаливи батерии, погрешивте затоа што овојпат инжинерите на Самсунг се надминале себеси кога станува збор за новата батерија, се со цел да не биде повторено фијаското кое што јужнокорејската компанија го имаше со Note 7.

Повеќе...

cuvariNaGalaksijata

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа