Компанијата „Самсунг“ објави нов видео запис нагласувајќи ја важноста на ракописот но и настанот кој е закажан за 3-ти септември.

note.for1

Имено, на овој датум се очекува официјално да биде претставен новиот смартфон „Samsung Galaxy Note 4“ а во видеото се нагласува предноста на пишувањето која е и главната причина поради „S Pen“ е дел од оргиналната „Galaxy Note“ серија.

Сеуште нема точни и официјални информации околу перформансите на уредот, но доколку може да се верува на шпекулациите на одредени медиуми, „Note 4“ ќе поседува 5.7 инчен QHD 1.440 x 2.560 дисплеј со 515 пиксели по инч, 3GB RAM и Quad core Snapdragon 805 процесор.

Уредот неофицијално доаѓа со „ISOCELL“ сензор од 16 мегапиксели, кој е присутен на моделот „Galaxy S5“ како и читачи на отисоци од пристите и монитор за отчукување на срцето и подобрена поддршка за „S Pen“ пенкалото.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium