На 9-ти септември компанијата Apple во Сан Франциско повика на прес конференција на која се претпоставува дека ќе биде претставен новиот iPhone 6, а деновиве нa YouTube се појави и првото видео од овој уред.

iphone.5

Фото: iPhone5

Компанијата Feld & Volk, позната по луксузните верзии на iPhone и iPad шеруваше видео на кое се гледа комплетен, целосно функционален iPhone 6 со екран од 4.7 инчи.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium