Мобилни

FB.stories16Компанијата „Фејсбук“ во најновиот апдејт ја отстрани функцијата Messenger Day на својата апликација за допишување и сега наместо две одвоени стории во „Месинџер“, и главната фејсбук-апликација ќе користи исти стории на двете апликации, што значи дека стори-содржината во рамките на апликацијата „Фејсбук“ ќе биде истата што ќе можеме да ја видиме и во апликацијата „Месинџер“.

Повеќе...

samsung.30Пред неполна недела компанијата Samsung пушти на YouTube краток рекламен клип кој нагласува на квалитетот на нивните дисплеи и содржи говори на различни популарни онлајн лица кои ја фалат сликата на Galaxy S8 и Note 8.

Повеќе...

nokia.723По Nokia 8, своите 5 минути ги доби и новиот модел Nokia 7, паметен телефон кој што ќе се продава по цена од 400 долари, што значи дека ќе може да се купи за 50% помала цена во однос на претходниот модел.

Повеќе...

VI.20Технологија за вештачка интелигенција и машинско учење, вградени на ниво процесор, почнуваат да влегуваат постепено во смартфоните. Лидер во оваа компонента е Apple, кој ги интегрира во новиoт предводник iPhone 8 и iPhone 8 Plus, 64-битен чип A11 Bionic со поддршка на вештачката интелигенција - ВИ.

Повеќе...

hyavei.16Кинеската технолошка компанија Huawei претстави четири нови телефони: Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Lite, Mate 10 Pro и специјалниот Mate Porsche Design.

Повеќе...

la.ciciaFacebook знае многу работи за нас, па така и за мистериозните лица кои ви ѕвонат. Затоа компанијата претстави нова апликација која би требало да го реши проблемот со непознати броеви.

Повеќе...

apple.0711Социјалната мрежа Facebook најави нова интеграција на Apple Music за својата апликација Messenger, која ќе ви овозможи да слушате песни директно во услугата за пораки на социјалната мрежа.

Повеќе...

iphone.008Нов случај, поврзан со надувување на батеријата на новиот iPhone, стана топ тема во државните медиуми во Кина.

Повеќе...

iphone.02Околу 270.000 корисници на социјалните мрежи го споделиле линкот со истражувањето на научници од Универзитетот Харвард кои тврдат дека ја докажале старата теорија дека Apple со која намерно го „успорува“ iPhone пред пуштање на новите верзии на уредот, за да ја зголеми продажбата.

Повеќе...

huavei.0210Непосредно откако Apple ја објави својата нова генерација на iPhone, доаѓа редот на Huawei да убеди некои потрошувачи и специјалисти дека Mate 10 Pro не е помалку вреден.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium