Мобилни

iphone.20Со оглед дека американската компанија секоја година претставува нов уред на пазарот во делот на мобилните телефони, таа мора да смисли и соодветна маркетинг кампања за да ги убеди постоечките но и потенцијалните нови корисници да го купат најновиот модел од нив.

Повеќе...

nokia.2501Компанијата HMD Global кој го држи брендот Nokia ќе го претстави новиот смартфон во ноември. Ова беше јасно од одговорот на корисничко прашање на официјалната Фејсбук страница на Nokia Myanmar.

Повеќе...

iphone.25Новиот iPhone X е најскапиот смартфон, претставен досега од страна на Apple Inc. И покрај извесен степен на оправдување, некои обожаватели на Apple сметаат дека цената е недостапна.

Повеќе...

lg.30Доколку се квалификувате како меломан но немате пари за Galaxy Note 8 нема подобар уред за вас од LG V30. Ниту еден друг модел на пазарот не може да ви го понуди она што го создадоа програмерите на LG.

Повеќе...

piksel.20Денес на интернет се појавија низа нови слики и цени за претстојниот Google Pixel 2. Според фоотграфиите, уредот ќе се појави во „Clearly White“, „Just Black“ и „Kinda Blue“.

Повеќе...

iphone.komponentiНовиот предводник на Apple, iPhone X, кој беше промовиран изминатата недела, ќе се продава од почетокот на ноември по цена од 999 долари.

Повеќе...

samsung.1509Компанијата SAMSUNG ги потврди плановите за пуштање на флексибилен смартфон за следната година. Информациите дојдоа од претседателот на компанијата за време на настан во Јужна Кореја, каде што главната тема беше новиот Galaxy Note 8.

Повеќе...

iphone8Најголемата ѕвезда на вчерашниот настан на Apple е јубилејниот iPhone X, но iPhone 8 и 8 Plus заедно со него имаат доволно подобрувања за да го заслужат своето место.

Повеќе...

iphone.8Πpoизвoдcтвoтo нa јубилејниот iPhone доцни за еден месец - открива Волстрит журнал, цитирајќи извори. 

Повеќе...

oreo.06Смарт телефоните на Nokia произведени од HMD Global ќе бидат надградени до најновата верзија на Android 8.0 Oreo, потврди продукт менаџерот на компанијата, Џуно Сарвикас.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium