Мобилни

mob.05Интригантната апликација 3D Creator нема да остане само уживање за корисниците на новите Xperia XZ1 и XZ1 Compact.

Повеќе...

xiomi.05Компанијата Xiaomi веќе наголемо работи на својот нов паметен телефон, наречен Mi 7, објави GSMArena. Компанијата го покажа Mi 6 пред неколку месеци.

Повеќе...

mobilni.0109Британската компанија „Bullitt Mobile“, која ги произведува смартфоните со брендот CAT вчера претстави два нови уреди во средниот сегмент, кои повторно обезбедуваат зголемена цврстина на куќиштето, но по прифатлива цена.

Повеќе...

hiomi.30За неколку дена, на 5 септември, ќе дознаеме за новиот паметен телефон на Xiaomi кој има двојна основна камера. Ова е најавено во „тизерот“ на компанијата во Twitter, со кој не подготвува за големата премиера која ќе се совпадне со саемот за електроника ИФА.

Повеќе...

note.8Компанијата Samsung веќе започна да прифаќа прелиминарни нарачки за Galaxy Note 8 во ограничен број држави, пред официјалното пуштање на фаблетот најавен за 15 септември 2017.

Повеќе...

iphone.81Веќе со месеци наназад се шпекулира за револуционерните перформанси на најновиот модел, но и за неговата цена којашто овојпат ќе биде значајно повисока за разлика од останатите модели.

Повеќе...

fb.mКорисниците на чат апликацијата на Facebook, Messenger, наскоро ќе можат да слушаат музика заедно додека си пишуваат. Компанијата го интегрирала каталогот на Spotify кон виртуелниот асистент M, кој е дел од Messenger - пишуваат медиумите.

Повеќе...

iphone.8По повеќекратните шпекулации и фотографии околу новиот iPhone 8 на Apple денес е време да го видите и првото видео кое го покажува смартфонот од сите негови страни.

Повеќе...

galaxy.08Како што Samsung се подготвува на 23-ти август во Њујорк конечно да го претстави новиот Galaxy Note 8, така во меѓувреме испливуваат се повеќе информации околу спецификациите на овој уред.

Повеќе...

huavai.05Очекуваниот смартфон Mate 10 на Huawei ќе држи цена слична на онаа на iPhone 8 на Apple, ако се вистинити прелиминарните информации кои доаѓаат од полскиот сајт Tablettowo.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium