Мобилни

note.03Корисникот Еван Блас (@evleaks) веќе подолго време открива детали како ќе изгледа очекуваниот на 23. август Samsung Galaxy Note 8, но во меѓувреме е подготвен да ги надополни сликите со малку повеќе детали за завршните технички карактеристики на телефонот.

Повеќе...

mobdro.27Mobdro е богата со ТВ содржини и пред се бесплатна апликација за Android паметните телефони, таблети...

Повеќе...

kamera.213Д ласери кои ќе бидат вградени на задната камера ќе добијат корисниците на новиот iPhone 8 со кои ќе можат попрецизно да го користат автофокусот и ќе им биде олеснето користењето на AR апликациите и видео игрите.

Повеќе...

lg.30Компанијата LG достави покани за прес-конференција, која ќе се одржи на 31 август и на која ќе биде промовиран новиот LG V30. Самата покана не го содржи името V30, но се користи за илустрација телефон кој ја покажува буквата „V“ на екран - пишува Еngadget.

Повеќе...

whatsup.15Најновата надградба на мобилната апликација на Whatsapp ја отклучува можноста за испраќање на било какви датотеки. Досега во апликацијата можеа да се испраќаат само .pdf датотеки.

Повеќе...

win.phoneТехнолошкиот гигант Microsoft запира со поддршката на Windows Phone 8.1 повеќе од три години откако компанијата за прв пат го претстави ажурирањето.

Повеќе...

lab.06Компанијата Kaspersky Lab ја претстави апликацијата Battery Life што ги заштитува корисниците од непријатната ситуација да останете со празна батерија кога најмногу ви треба телефонот.

Повеќе...

Mobilni.04Нов материјал кој ќе биде вметнат во телефонските батерии ќе ја зголемува трајноста на батериите.

Повеќе...

firefox.focus2906Пред извесен период Mozilla го претстави својот прелистувач Firefox Focus за iPhone и iPad со ветување да се фокусира на заштитата на личните податоци на корисниците.

Повеќе...

note7.28„Fandom Edition“ е името под кое Samsung ќе пушти во Јужна Кореја рециклирана верзија на Galaxy Note 7, според извори на Wall Street Journal.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium