Мобилни

xavier.22Според информациите на антивирусната компанија „Trend Micro“, над 800 апликации во Google Play Store се заразени со малициозниот софтвер „Xavier“ кој бил откриен уште пред две години, но оттогаш продолжил да еволуира.

Повеќе...

honor.9Компанијата Huawei официјално го претстави наследникот на минатогодишниот Honor 8, - Honor 9. 

Повеќе...

galaxy.note10За следниот предводник на Samsung, Galaxy Note 8, кружат доста гласини, благодарение на кои веќе знаеме за веројатниот 6.3-инчен Infinity Display, двојна задна камера и Android 7.1.1.

Повеќе...

galaxy.0806Samsung Electronics Co., Ltd. ја најави новата Galaxy J серија. Hовите Галакси J7, J5 и J3 ќе понудат високи перформанси со неверојатен метален дизајн на куќиштето и подобрена технологија на камерата, за ултра пристапна цена.

Повеќе...

nokia.2700HMD сѐ уште чува доста тајни околу новите Nokia телефони, но барем знаеме дека не чека најмалку еден предводник во форма на Nokia 9, кој до неодамна беше познат како Nokia 8.

Повеќе...

voda.telefonСмартфоните покрај правење на повици, SMS пораки и сурфање на интернет тие имаат и други функционалности кои ретко кој од нас ги знае а уште поретко ги користи.

Повеќе...

Mokase.06Сите ние знаеме дека футролите служат за заштита на смартфоните  и можеме да ги најдеме во различен облик, боја и материјали. Сепак футролата Mokase може да ви направи и кафе.

Повеќе...

nokno.fotografiran2Голем дел на најнови смартфони можат да прават пристојни фотографии со нормална светлина, но по зајдисонце сликите имаат многу „шум“, малку детали и не можат да се натпреваруваат со професионалните DSLR фотоапарати. Истражувачот од Google, Флориан Каинц сепак има иновативна идеја како да се елиминира оваа разлика.

Повеќе...

samsung.delovi22Новиот предводник на компанијата Самсунг во полето на мобилните телефони, Samsung Galaxy S8, е  малку поскап од својот претходник. Од агенцијата IHS Markit одлучиле да проверат што доведе до зголемување на цената на материјалите и кои компоненти всушност поскапеле.

Повеќе...

mi.620Компанијата Xiaomi вчера го претстави својот најнов предводник Xiaomi Mi 6 за време на настанот во Пекинг.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium