Мобилни

nokia.9Оваа година Nokia предводена од HMD Global претстави три паметни телефони кои што имаат солиден хардвер и пристапна цена, а нивната продажба на глобалниот пазар започнува наскоро.

Повеќе...

samsung.0704Super AMOLED панелот кој го поседува новиот Galaxy S8 со резолуција 2960 x 1440 пиксели има најдобра осветленост од 1020 нити, покрива најширока палета на бои (113% DCI-P3 и 142% sRGB / Rec.709), има најниска рефлексивност, обезбедува висок контраст при амбиентална светлина и има најниска промена на осветленоста со промена на аголот на гледање - тврди компанијата DisplayMate.

Повеќе...

motorola.06Компанијата Мotorola веќе ја обнови серијата G за 2017 со смартфоните G5 и G5 Plus. Ова го поставува прашањето дали компанијата планира да го направи истото и за E3 од 2016, но според шпекулациите ова може да се очекува.

Повеќе...

mi.6Со оглед дека мал број на корисници го користат смартфонот за да снимаат во движење, повеќето производители на мобилни телефони не го зголемија значително бројот на мегапиксели во сензорите кои ги користат. Новиот Xiaomi Mi 6 сепак го менува овој тренд и се чини дека ќе претстави камера со цели 30 МР.

Повеќе...

galaxy.problemi31Доколку помисливте дека повторно станува збор за запаливи батерии, погрешивте затоа што овојпат инжинерите на Самсунг се надминале себеси кога станува збор за новата батерија, се со цел да не биде повторено фијаското кое што јужнокорејската компанија го имаше со Note 7.

Повеќе...

samsung30Samsung Electronics Co. денеска официјално го претстави новиот Galaxy S8 и S8 Plus а можеме да забележиме дека сите протечени информации се покажаа вистинити. 

Повеќе...

aplikacija.27Google тивко лансираше нова секција во својот Play Store, каде секоја недела ќе се нуди по еднa бесплатна апликација која обично треба да биде платена.

Повеќе...

samsung.25Компанијата Samsung ќе користи интересна маркетинг стратегија за новиот Galaxy S8.

Повеќе...

google.maps24Последната верзија на апликацијата Google Maps би можела да ви помогне да избегнете проблем со кој што веројатно досега сте соочиле.

Повеќе...

galaxy.22На Јутјуб се појави нов краток и непотврден видео клип од новиот Galaxy S8.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium