Мобилни

samsung.21Компанијата Samsung го претстави својот дигитален помошник Bixby само неколку денови пред премиерата на Samsung Galaxy S8 и S8+ која е закажана за 29 март - пишува Phone Arena.

Повеќе...

samsung.17Неодамна компанијата Sony со модеот Xperia XZ Premium понуди камера за снимање на видео со 960 фрејмови во секунда (fps), но оваа можност нема да е резервирана само за уредот на Јапонците.

Повеќе...

nokia.1403После претставувањето на Nokia 3310, компанијата HMD Global која што ги има правата од брендот Nokia, се подготвува за лансирање на првиот паметен телефон кој што ќе им конкурира на најмоќните модели на Samsung и Apple.

Повеќе...

samsung.scan10Во последните недели топ тема се шпекулациите дека компанијата Apple ќе додаде на iPhone 8 можност за препознавање на лицето како дополнителна биометрискa мерка за безбедност, но не е исклучено Samsung да вклучи таква опција во своите телефони многу порано од нив.

Повеќе...

iphone0803Шпекулациите што се актуелни во изминатиот период сугерираа дека Apple ќе претстави три верзии на iPhone оваа есен.

Повеќе...

samsung.07Њујорк е градот каде што Galaxy S8 ќе го здогледа светлото на денот на 29-ти март на првото #Unpacked и #TheNextGalaxy случување.  Galaxy S8 ќе има прилично голем екран, а димензиите на рамкаа ќе бидат речиси исти како неговиот претходник.

Повеќе...

zoom.28На големиот саем СМК 2017, што почна денеска и ќе трае до 2-ри март кинескиот производител на мобилна електроника Oppo покажа телефон со двојна камера, која обезбедува петкратен оптички зум.

Повеќе...

galaxy.8Додека сите со нетрпение го очекуват претставувањето на најновиот паметен телефон од Galaxy S семејството на Самсунг, некој се потрудил да произведе негова копија и тоа многу порано од оригиналот.

Повеќе...

lg.g61Се очекува компанијата LG да ни го претстави официјално новиот G6 на 26 февруари, но во пракса веќе знаеме речиси сѐ за уредот.

Повеќе...

lg.21Главниот фокус во светот на уредите на LG во моментов е претстојниот предводник LG G6, чија премиера е по неколку дена, но компанијата тивко работи на втор топ модел, кој треба да излезе подоцна оваа година.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium