Мобилни

mimix.20Мора да признаеме дека Xiaomi Mi Mix се покажа еден од најинтересните смартфони за минатата година, кој предизвика зголемен интерес кон кинеската компанија во време во кое се бори со намалување на уделот на пазарот, така што не е изненадувачки дека веќе се работи на негов наследник.

Повеќе...

citajnje.okoПовикувајќи се на информации од инсајдери, тајванскиot сајт DigiTimes јавува дека покрај безжичноto полнење и OLED екранот, iPhone 8 ќе дојде и со скенер на ирисот како оnој од Galaxy Note 7 на Samsung.

Повеќе...

androdi.08Социјалните мрежи Twitter и Facebook веќе подолго време им нудат на своите корисници можност да пренесуваат во реално време видео со она што се случува околу нив и YouTube ќе се обиде да ја намали нивната предност со воведувањето на ваква опција во мобилна апликација за iOS и Android.

Повеќе...

viber.sicr06Апликацијата Viber доби најново ажурирање за Android и iOS оперативните системи и носи голем број на нови функции кон платформата, вклучувајќи ја и можноста за испраќање на тајни пораки.

Повеќе...

play.aplikacii02Иако во Google Play постојат милиони апликации сепак голем дел од нив воопшто не се корисни, ниту пак потребни. 

Повеќе...

lg31.01Освен што ќе пристигне неколку недели пред да се запознаеме со долгоочекуваниот Galaxy S8, LG G6, сепак, ќе добие поинаков дизајн во однос на веќе добро познатиот LG G5.

Повеќе...

alcatel.30Компанијата Alcatel на MWC 2017 настанот во Барселона ќе претстави 5 нови мобилни уреди од кој еден се очекува да биде модуларен.

Повеќе...

mercory.28На CES 2017, компаниите BlackBerry и TCL претставија прототип на смартфон со кодно име „Mercury“, кој ќе дојде со скенер за отпечатоци и физичка тастатура. Но тогаш не беа споделени никакви спецификации за него.

Повеќе...

htc.casovnik2701Гласините за паметниот часовник на „HTC“ развиен во партнерство со „Under Armour“ започнаа уште од 2015 година. За жал, и покрај постојаните шпекулации и гласини, „HTC“ нема намера да продолжи со проектот за паметни часовници.

Повеќе...

lg-nov.telefonКомпанијата LG наголемо подготвува настан на 26-ти февруари на кој ќе го претстави својот нов предводник G6. 

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium