Мобилни

nokia.P1Првиот Android смартфон под логото на Nokia на HMD Global беше официјално најавен, а неговите продажби почнуваат веќе од утре.

Повеќе...

fleksibilni.ekraniПо подолги шпекулации, компаниите Samsung и LG се подготвени да лансираат мобилни уреди со флексибилни дисплеи кон крајот на оваа година, тврди Korea Herald.

Повеќе...

galaxy.j02Компанијата Samsung на самиот старт на новата година ги претстави новите верзии на смартфони, Galaxy A3, A5 и A7.

Повеќе...

tuning.26Компанијата Turing Robotics Industries го најави Turing Monolith Chaconne паметниот телефон, којшто според своите карактеристики може слободно да кажеме дека ќе биде најмоќниот телефон направен до денешен ден.

Повеќе...

zuk.22Компанијата „Lenovo“ денеска  го претстави својот нов смартфон, уредот „Zuk Edge“.

Повеќе...

galaxy.9Според новите информации до кој дојде „GSMArena“, „Galaxy S8“ може да не биде претставен за време на Светскиот мобилен конгрес во Барселона туку во Април 2017 кога ќе биде презентиран на настан во Њујорк.

Повеќе...

honor.19Компанијата „Хонор Хуавеи“, ќерка компанија на кинескиот гигант „Хуавеи“ на кинескиот пазар го пласираше својот смартфон „Honor Magic“ промовирајќи го како „уред на иднината“.

Повеќе...

snap.cetМобилната апликација Снепчет направи најголем подем во последнава година, а тоа го докажува и огромниот број на корисници кои секојдневно ја користат.

Повеќе...

insta.16Instagram постојано воведува новитети кога станува збор за нивната мобилна апликација, а најновата од нив им овозможува на корисниците да ги зачуваат фотографиите од другите корисници за подоцнежно прегледување.

Повеќе...

nokia.13Финската компанија Nokia со агресивна „ценовна“ стратегија ќе го освојува пазарот на паметни телефони каде што веќе секако доцни зад моќната конкуренција.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium