Вести

policija-ramo25Дваесет и седум годишниот М.А. од Скопје вчера попладне намерно бил прегазен од А.Б. кој управувал со автомобил „Алфа Ромео“.

Повеќе...

pistol25Полицијата го уапси Мухамед Кардриќ од селото Врхпоље зошто во петокот кај Сански Мост во северозападна Босна убил тројца мажи.

Повеќе...

policiska-kola25Околу 15 минути по полноќ, синоќа полицијата добила пријава дека на улицата 192 има женско лице со изгореници по телото кое со екипа на Брза помош е пренесено во Ургентен Центар – Клиника за пластична хирургија.

Повеќе...

pol-lenta25Шеесет и едно годишниот Ј.С. вчера околу пладне бил пронајден мртов од својот брат во селото Кожле, општина Петровец.

Повеќе...

kuce25- Врз мојата ќеркичка (9) скокна куче јапонска акита и ја фати за усните. И направи ужасни повреди и и ги искрши забите. Таа е оперирана во детската болница и сега се наоѓа на домашно лекување, раскажува Видо Раѓеновиќ од Нови Сад.

Повеќе...

Македонската традиција за Прочка е богата и разновидна. Секаде се одбележува овој празник меѓу македонскиот народ. Прочка, всушност, може да се нарече и наш празник, празник на македонскиот народ затоа што овој народ најмногу проштевал и проштева. Ние сме со духот на Прочка, со дух на проштевање. Кому сè не сме му простиле и што сè сме претрпеле и пак сме простиле.

Повеќе...

pol.lenta24Пешак од Слатино на возраст од неполни 18 години се здобил со тешки повреди во сообраќајната несреќа што синоќа се случила на регионалниот пат Тетово – Јажинце во селото Слатино, информираше денеска портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Повеќе...

policija-znakce24Интензивна потрага врши полицијата по две годишно девојче кое вчера излезнало во кичевско.

Повеќе...

temp-pad24Дожд на пониските и снег на повисоките делови од земјава не очекува утре, за кога метеоролозите најавуваат и пад на температурата за осум до девет степени.

Повеќе...

Мајка била сведок на вистински хорор, кога го видела својот син-канибал како го јаде момчето кое што претходно го убил.

Повеќе...

banner

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа