Вести

kalinaЦентарот за управување со кризи формирал тимови за спасување на двајцата планинари, Калина Велевска и Александар Миновски, но тие не биле вклучени во потрагата бидејќи чекале од грчките колеги да ги известат дали планинарите ја ја поминале граничната линија на врвот на Кајмакчалан и се наоѓаат на македонска територија, дознава „Макфакс“.

Повеќе...

Циклонот Гита го погоди Нов Зеланд, предизвикувајќи обилни врнежи од дожд во низините и снег на повисоките предели среде лето.

Повеќе...

Македонија ништо не доби со преименување на аеродромот и автопатот, изјави во вечерашното интервју за 24 Вести лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Повеќе...

sin-kitСиниот кит се вратил и опасен е повеќе од било кога. Крвав напад во Русија е поврзан со игра на смрта, која убива деца во 50 чекори.

Повеќе...

mtspЕдната малоленичка која била 15-годишна ја прекинала бременоста откако дала согласност и таа и старателот, а за тоа била информирана и нејзината мајка. Втората малолетничка, која има 17 години, одлучила да го задржи бебето. По проценка на стручни лица дека е ресоцијализирана таа била вратена кај родителите.

Повеќе...

atina20Потресот го почувствувале и жителите на соседните острови Скопелос, Скијатос, но и во некои делови на континентална Грција.

Повеќе...

teen20Кејтлин рекла дека после овој скандал сакала да избега во Бразил, додека нејзиното семејство било шокирано и ја нарекле "Ким Кардашијан од Норвич".

Повеќе...

На 19.02.2018 година околу 20.10 часот на крстосницата од ул.„Франклин Рузвелт“ со ул.„Орце Николов“ во Скопје, патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Д. (37) од Скопје, удрило во двајца пешаци (на возраст од 16 и 17 години) од Скопје.

Повеќе...

А.Т. е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава за „недозволено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстаници“ и истиот ќе биде предаден на надлежен судија за понатамошна постапка.

Повеќе...

Патниците на крстарењето во Јужен Пацифик, рекле дека 10-дневното патување им се претворило во жив пекол поради повеќедневната расправија и тепачка која ја предизвикало проширеното 23-члено семејство, а некои гости дури и морале да ги заклучат кабините за да го избегнат насилството.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа