Бизнис

amerikanci09Тројцата најбогати луѓе во САД – Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет заедно имаат имот поголем од заштедите на 160 милиони Американци, покажува најновата студија.

Повеќе...

pari0811Поскапувањето зависи од бренд до бренд, и се движи од 3 до 5 денари.

Повеќе...

Работодавачите имаат рок уште два месеци на работниците да им исплатат К-15.

Повеќе...

crevo30Цените на бензините и на дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Повеќе...

dizel16Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), од вечер на полноќ се намалуваат за 0,50 денари по литар, одлучи денеска Регулатрната комисија за енергетика.

Повеќе...

benzin18Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, а цената на дизел горивата се зголемува за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Повеќе...

bitkoin15Цената на биткоините нагло падна откако кинеските власти наредија затворање на берзата за тргување со таа валута.

Повеќе...

pumpa04Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се зголемува за еден денар по литар, на ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство за 0,5 денари, додека цената на ЕУРОДИЗЕЛ останува непроменета, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Повеќе...

napad18Џихадистичката група Исламска држава (ИД) презеде одговорност за вчерашниот напад во Барселона, во кој според последните информации, загинаа 12 лица, а околу 80 други се повредени, јави ДПА.

Повеќе...

dizel09Ауди за купците од Германија припреми пакет стимулативни мерки за да ги замени старите дизел возила за некои нови модели од оваа марка.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа