Бизнис

benzin2407Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ поскапува за 0,50 денари по литар, а цените на ЕУРОСУПЕР БС-98 и на дизел горивата остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Повеќе...

ujp14Граѓаните и фирмите кои имаат неплатена смета за радиодифузна такса до 30 јуни годинава, да извршат плаќање на долговите во најкусо време, бидејќи ќе почнат постапки за присилна наплата, информираат од Управата за јавни приходи (УЈП).

Повеќе...

zito2706Да се прогласи елементарна непогода за житните култури на територија на целата држава поради сушата која предизвика намалени приноси на јачменот за 70 и на пченицата за 50 отсто, а обесштетувањето да биде 30.000 денари по хектар, бара Асоцијацијата на земјоделци.

Повеќе...

zgrada17Македонските градежни компании забрзано ѕидаат нови згради.Само во март се издадени 384 одобренија за градба, што е за 95,9% повеќе во однос на истиот месец од претходната година, пишува Лидер.

Повеќе...

cena-benziskaМалопродажните цени на дизел горивата од ноќеска на полноќ се намалуваат за половина до еден денар по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Повеќе...

plin18За 3 месеци поскапел за над 45 отсто. Течниот нафтен гас или плинот за коли, од вторникот се продава по цена од 34 денари за литар. До почетокот на ноември на бензинските станици се точел за само 24 денари што е речиси двојно пониско од моменталната цена, анализира Канал 5.

Повеќе...

studio1601„Оксфам“ наведе дека податоците се добиени од доверливи извори и дека разликата меѓу богатите и сиромашните е многу поголема отколку што тие стравувале.

Повеќе...

gorivo26Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за два денара по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Повеќе...

pumpa12Бензините и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 денари за литар, а цената на дизелот се зголемува за три денари, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Повеќе...

PR29.01Медиумската агенција УМ Белград и Coca-Cola компанијата освоија злато на 18 – тиот СЕМПЛ Фестивал на медиумски трендови кој се одржа во Порторож. Интернационалното жири им додели Златна награда за кампањата на Фанта во категорија Најдобра кампања на социјалните мрежи.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа