Бизнис

PR29.01Медиумската агенција УМ Белград и Coca-Cola компанијата освоија злато на 18 – тиот СЕМПЛ Фестивал на медиумски трендови кој се одржа во Порторож. Интернационалното жири им додели Златна награда за кампањата на Фанта во категорија Најдобра кампања на социјалните мрежи.

Повеќе...

goriva28Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Согласно одлуката бензините поскапуваат за 2, а дизелот за 1,5 денар од полноќ.

Повеќе...

total.02Изминатата сабота во Скопје се одржа настан под мотото Најдобрите заедно, на кој беше објавена и промовирана соработката меѓу едни од врвните брендови Гуте Фрухте и Хазел Дазел и најдобрата дистрибутерска компанија во Македонија –Еуро Табак.

Повеќе...

benzin14Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 ќе е 60 денари, Еуросупер БС-98 ќе чини 62, а дизелот 47 денари.

Повеќе...

paricki10Попрецизно одредување на каматните стапки на кредитите и на депозитите што банките им ги нудат на граѓаните и на фирмите ќе гарантира новиот Закон за облигациони односи чии измени веќе се подготвуваат.

Повеќе...

benzin19Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цела, екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин поевтини за половина денар.

Повеќе...

Pusaci1601Нова серија поскапувања на цигарите во Македонија. Веќе неколку дена по ред, поскапуваат најпопуларните брендови на цигари во земјава.

Повеќе...

ventil01Од денеска нова цена на топлинската енергија.

Повеќе...

ben-pumpaЦените на дизел горивата од ноќеска на полноќ се намалуваат за еден денар по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Повеќе...

benzin.13Ако го наполните резервоарот со гориво во Македонија, каде и да појдете летово, најевтино ќе поминете. Грција, Црна Гора, Албанија, Бугарија, Хрватска или Србија, каде и да патувате, наполнете гориво на нашите бензински пумпи.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа