Бизнис

poevtini-benziniБензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два, односно денар и половина, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинства за 0,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Повеќе...

supermarket-07Доколку планирате да одите на одмор во Грција, важно е да знаете дека најевтино ќе поминете ако купуваат храна во супермаркетите.

Повеќе...

mob-29Од 1 јули стапува на сила второто намалување на цените на роамингот меѓу Македонија,Србија,Босна и Херцеговина и Црна Гора. Роаминг услугите се намалуваат за 80 посто,така што на овој начин преку ниски цени на граѓаните ќе им се овозможат ефтини повици.

Повеќе...

cigari28Новата, повисока цена во продавниците на Македонија треба да почне да се применува од петок доколку производителите не решат тие да ја компензираат.

Повеќе...

benzini27Бензините и дизелот поевтинуваат за половина денар по литар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Повеќе...

dizel30Дизелот поскапува за 3 денари, бензините за 2 денари по литар, одлучи денеска, Регулаторната комисија за енергетика.

Повеќе...

forbs27По три години на тронот, Јордан Камчев го турна Минчо Јорданов од првото место на најбогати, пренесува 24Вести. Форбс го рангираше Камчев за најбогат Македонец.

Повеќе...

benziska16Бензините поевтинуваат за половина денар, цената на дизелот не се менува.

Повеќе...

benzin03Цената на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за 0,5 денари, односно за денар, а на дизелот за три денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Повеќе...

benzini04Бензините поскапуваат за половина денар. Дизелот ќе биде поевтин за еден денар.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа