Бизнис

pari-10Фондот за финансирање на иновативни бизниси на УСАИД, имплементиран од Развојна Фондација Кримсон од 2012 година има одобрено 12 кредити во износ од 443.655 долари.

Повеќе...

goriva08Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Бензините поскапуваат за 0,50 денари, а дизелот за 2 денари.

Повеќе...

tutun28Одлична откупна цена добија тутунопроизводителите при предавањето на ситнолисниот ориентален тутун од овогодишната реколта. Последните податоци од институциите покажуваат дека просечната откупна цена на тутунот изнесува 186, 70 денари за килограм предаден тутун, пишува Лидер.

Повеќе...

supermarket.27Падот на цената на нафтата и нафтените деривати само по себе повлекува пад на цената на производите во малопродажбата, барем на оние чие производство е поврзано на некаков начин со нив- вели економската логика. 

Повеќе...

benzin12Одлуката за намалување на цените на горивата ја донесе регулаторната комисија за енергетика на вчерашната редовна седница.

Повеќе...

nafta-28Цената на суровата нафта на светските берзи би можело да падне на 20 долари за барел, стои во последната анализа на „Годлман Скас“.

Повеќе...

dizel-poevtinДизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ  поевтинуваат за еден денар, а цената на бензините останува непроменета.

Повеќе...

benzin-kolaЦените на бензините и на дизел горивата од ноќеска на полноќ се намалуваат за еден денар по литар, одлучии денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Повеќе...

700evraГерманскиот магазин „Билд“ објави таен документ на германската „Дојче Банк“ во кој се тврди дека до крајот на годинава ќе биде неопходно отпишување на околу 200 милијарди евра од долгот на Грција.   

Повеќе...

zara-25Основачот на модниот гигант Зара од ова почесно место го симнал Бил Гејтс.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа