Бизнис

Рcena-benzinегулаторната комисија ги одреди новите цени на горивата.

Повеќе...

kamion-30Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два денара, а цената на дизелот и екстра лесното останува непроменета.

Повеќе...

berzaГлобалните берзи на акции доживеаја вчера стрмоглав пад, а цените на стоковите берзи достигнаа нов минимум под влијание на економската ситуација во Кина, и поради стравувањата од штетното успорување на втората најголема светска економија, пренесува МИА.

Повеќе...

polnene-benzinНајновата анализа во која се опфатени цените на горивата во 43 европски земји вклучително и Израел, покажува дека Македонија има едни од најниските цени на горива споредено со сите европски земји и најниски цени во регионот.

Повеќе...

tocenjeЦената на бензините од ноќеска на полноќ ќе се намали за денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинства за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. 

Повеќе...

benzin-6Дизелот од денеска се продава по пониска цена за 1,5 денар, а цената на бензините е повисока за половина денар, пишува МИА.

Повеќе...

zemjodelec-6Поттикнување на агро бизнисот е една од основните цели на мерката со која младите земјоделци од програмата за рурален развој се поддржуваат со 10 илади евра за отпочнување бизнис во земјоделскиот сектор.

Повеќе...

tel-mobОд денеска стапува во сила спогодбата за пониски цени на роаминг услугите помеѓу Македонија, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина.

Повеќе...

benzin-790Комисија за енергетика ги утврди новите малопродажни цени на нафтените деривати во Македонија.

Повеќе...

655-402-cigari-akcizСогласно календарот за зголемување на акцизата за цигари, од први јули 2015 година е предвидено поскапување од три денари за кутија цигари.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа