Бизнис

Компанијата Визер и ТАВ Македонија денес ги најавија новите шест дестинации од Македонија до градови ширум Европа.

Повеќе...

Регулаторната комисија за енергетика одлучи бензинот и дизелот да поевтинат за 1,5 денари.

Повеќе...

Цената на нафтата продолжува да паѓа. Европскиот „бренд“ падна под психолошката граница од 50 долари.

Повеќе...

РКЕ ги одреди новите цени на горивата...

Повеќе...

Новогодишна честитка очекуваат возачите во Македонија од Регулаторната комисија за енергетика која во понеделник на 29 декември треба да ги објави новите цени на горивата кои ќе бидат актуелни првите две недели во Новата 2015 година, пренесува Вечер.

Повеќе...

nafta.fotoНадолниот тренд на цената на нафтата се очекува да донесе намалување и на малопродажните цени на нафтените деривати во Македонија. Пред една недела Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за значително намалување на цените на горивата со што безоловниот бенизни или ЕУРОСУПЕР БС95 поевтини на 65.5 денари по литар, а дизелот во моментов се точи за 56 денари за еден литар.

Повеќе...

Bukova.drvaЈП „Македонски шуми“ ги намали цените на буковото огревно дрво за 10 отсто за сите физички лица и за 15 проценти за корисниците на социјална помош.

Повеќе...

66berza_100910500Комисијата за хартии од вредност и даде лиценца на брокерската куќа „Инвестброкер“ од Скопје за проширување на дејноста и во инвестициско советување.

Повеќе...

dolznica-thumbЗадолжницата како нов инструмент што го воведува државата, а со којшто приватните компании ќе може да ги наплаќаат побарувањата во должничко-доверителските односи, стартува од утре.

Повеќе...

samsung-zgrada-thumbПо пресудата на американскиот суд за копирање на иновативна технологија на „Епл“, вредноста на акциите на јужнокорејската компанија „Самсунг Електроникс“ доживеа најголемо намалување во еден ден во последните четири години.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа