Македонија

sonce-kolaТоплотниот бран кој ја зафати Република Македонија создаде многу проблеми во сообраќајот. Покрај вообичаениот сообраќаен метеж карактеристичен на наплатните рампи и на граничните премини за време на продолжените викенди, метежот е редовна појава во главниот град, а високите температури дополнително ја зголемија нервозата, тензијата и вознемиреноста кај возачите, пешаците, велосипедистите, мотоциклистите и сите останати учесници во сообраќајот.

Повеќе...

bolnica2806Девојче на возраст од седум години се наоѓа во животна опасност и е хоспитализирана во Клиничкиот центар по сообраќајна несреќа која се случила на патот Охрид-Кичево, кај Требеништа.

Повеќе...

makedonija-fazaМакедонија од утре до сабота ќе биде зафатена од високи температури од портокалова фаза. Од Управата за хидрометеролошки работи најавуваат дека температурата некаде ќе достигне и над 40-тиот степен.

Повеќе...

deponija2706Вчера попладнето повторно се активираше пожарот во депонијата кај Струга.

Повеќе...

Пешак е тешко повреден, а со полесни повреди се здобиле 33 лица во 30 сообраќајки евидентирани во изминатите четири дена на подрачјето на Скопје.

Повеќе...

Од задутре до сабота во поголем дел од Македонија максималната температура ќе надмине 35, а вдолж Повардарието и 40 степени. Во четврток ќе дува засилен југозападен ветер.

Повеќе...

staklo2406Деветнаесет годишно момче од село Турново загина, а негов врсник се здобил со тешки телесни повреди откако излетале од коловозот во речното корит на реката Струмешница, на излез од селото Дабиле.

Повеќе...

Триесет и две годишен маж од село Житоиште објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница на профилите на социјалните мрежи на нејзиниот брат и зет, а потоа го уценувал и нејзиниот сопруг дека доколку не му даде 1.200 евра ќе продолжи со објавување на фотографиите.

Повеќе...

drama2406Крвава драма вчера се случи во центарот на швајцарскиот град АСКОНА кога разводот на македонски брачен пар завршува фатално. 54 годишен струмичанец ја убил својата 38 годишна поранешна сопруга по што се обидел да се самоубие.

Повеќе...

avtomobil23„Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар“, „Две женски лица се повредени во сообраќајна незгода која утринава се случила во Автокоманда, кај АСУЦ“, „Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна незгода на патот Демир Капија – Миравци“…. ова се само неколку наслови извадени од портали, весници, вести… кои се особено чести во летниот период од годината.

Повеќе...

banner-zdravoMladi

piratiteOdKaribiteMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа