Македонија

luna-park22Вупно 27 реквизити, од кои три адреналински реквизити, шест семејни и 18 детски реквизити ќе бидат поставени во новиот Луна парк. Во паркот ќе има разни видови лулашки, вртелешки, тобогани и сличен вид на забавно-рекреативни содржини.

Повеќе...

reka2204– Во поголем дел од Македонија утринава се измерени температури под нулата. Најстудено било во Лазарополе каде минималната температури изнесувала – 8 степени, а најтопло во Гевгелија и Дојран каде се измерени 3 степени.

Повеќе...

vojnici2204Најмалку 140 авганистански војници се убиени во вчерашниот напад на талибанците, врз воена база во градот Мазар и Шариф, во северен Авганистан, соопштија авганистанските власти.

Повеќе...

ucenik23Петнаесетгодишен ученик физички нападнал и му нанел повреди на главата на наставник во основното училиште „Исмаил Ќемали“ во гостиварското село Симница.

Повеќе...

drva21Студот им се заканува на земјоделците. Температурите, особено утринските, кои во наредните денови ќе се спуштат и до минус четири степени, може да им наштетат на овошките и на виновата лоза, предупредуваат агрометеоролозите.

Повеќе...

ezerce2104Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува во Кривопаланечко, во Пелагонија и во пониските делови од скопската котлина.

Повеќе...

pozar2104Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Повеќе...

policija20Во бифе во Кривогаштани, прилепско, вчера во 18.30 часот дошло до меѓусебна расправија помеѓу М.Х.(41) од село Локвени и Н.М.(42) од село Брезово, демирхисарско.

Повеќе...

Pistol2004Непознат сторител извршил разбојништво над вработените во казино на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје, што било пријавено во полиција вчера во 8 часот и 50 минути.

Повеќе...

tutunska2004Украдените три милиони евра од НЛБ банка со автомобил од Македонија биле пренесени во Србија од Борис М., пријател на трезористот Бобан С., кој еден ден претходно ги украл парите од трезорот на банката, информира МВР.

Повеќе...

brziIBesni

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа