sonce-letnoСончево и сè уште многу топло со умерен северен ветер. Попладне во западните предели ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и со засилување на ветерот.

Температурата ќе се движи од 34 степени во северо-источниот дел на земјата, до 41 степен во јужниот дел и повардарието.

Во Скопје температурата ќе достигне 38 степени.

prognoza-08-08-2012

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа