sonce-oblaciВремето денес ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Температурата ќе се движи од 10 степени во западниот дел на земјата, до 16 степени на југот.

Во Скопје температурата ќе достигне 12 степени.

prognoza-02-02-2012

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа