Двајца млади мотоциклисти веднаш биле префрлени во Ургентен центар откако вчера попладне се судриле во скопската населба Маџари.

policiska-lenta3-480x269

Сообраќајната несреќа се случила на улицата „Благоја Стефковски“ и освен моторите, оштетени биле и автомобил мерцедес и камион, паркирани на улицата.

Едно од момчињата има тешки телесни повреди.

Извор: Курир

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа