Трагична сообраќајка која вчера се случи во близина на католичката црква во центарот на Скопје ја потресе Македонија.

soob-dete

Средношколецот И.Б. (16) вчера го загуби животот откако беше прегазен од џип „фолксваген туарег". Лекарите во КАРИЛ и покрај сите напори не успеаја да го спасат младиот живот.

Дваесетгодишниот Џ.М. бил зад воланот на џипот, возел со огромна брзина, а на местото на трагедијата немало траги од кочење, пишува МКД.мк. „Туарегот“ со табличка White house возел со огромна брзина и немало знаци на кочење.

Очевидци за Курир вчера изјавија дека возачот возел брзо и удрил во детето кое во моментот на поминувало улицата на пешачкиот премин.

Извор: Курир

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа